Když je půjčka na 4 000 Kč splacená (téměř) ve splatnosti

Rozbitá pračka a na novou našetřeno není. I v tomto případě pomůže rychlá půjčka. A splatit ji bez poplatků z prodlení můžete i dva dny po splatnosti.

 Jiří, 43 let, pokrývač pracující u menší firmy

Průměrná česká rodina má prý úspory na tři měsíce a tři dny. Jenže… kdo dnes dosáhne na průměr? Hluboko pod ním byl i pan Jiří a když se rozbila pračka, bylo zaděláno na problémy.  A to nejen na problémy se špinavým prádlem. Jak je řešit? Koupí pračky na splátky, nebo krátkodobou půjčkou online.

Půjčka ihned pomůže při koupi pračky

Rodina pana Jiřího žije „z ruky do úst“, úspory jsou minimální a koupě nové pračky je pořádným zásahem do rozpočtu. Nicméně nutným. Rodina má naspořenou zhruba polovinu potřebné částky. A řeší dilema, zdá sáhnout po koupi na splátky, nebo po rychlé půjčce.

Nakonec vítězí malá půjčka poskytnutá ihned. Je totiž výhodnější. Zatímco při nákupu pračky za deset tisíc korun na splátky, by pan Jiří „přeplatil“ rovnou tisícikorunu, při krátkodobé půjčce 4 000 korun na 14 dní, co zbývají do další výplaty, na poplatcích za službu zaplatí 560 korun.

Půjčku vyřídíte online i přímo na pobočce

Rodinný účet je vedený na manželku pana Jiřího, která je na mateřské a její měsíční příjem nedosahuje požadovaných osmi tisíc korun. Proto se pan Jiří rozhodl vyrazit přímo na pobočku na pražském Chodově. Po předložení občanského průkazu si smluvní partner VATAonline prověřil solventnost pana Jiřího a zkontroloval i registr dlužníků.

A protože nenašel žádný důvod, proč půjčku neudělit, obdržel po 15 minutách pan Jiří šek na 4 000 korun a ten si nechal vyplatit v nedaleké bance. A pak už nic nebránilo koupi nové pračky.

Splácení: Pozdě, ale přesto v termínu splatnosti

Splatnost si pan Jiří nastavil na 14 dní. Počítal totiž s tím, že mu jeho šéf vyplatí 13. den po sjednání měsíční výplatu. Už ale nepočítal se šéfovou nedochvilností. Peníze se k Jiřímu dostaly až 15. den. Půjčku tedy splatil den po její splatnosti, nicméně vešel se do „tolerance“, a nebyly mu proto účtovány žádné poplatky z prodlení, ani penále.

VATAonline říká: Našim klientům věříme, že svým závazkům chtějí dostát. A nechceme jim ještě více znepříjemňovat aktuální – často velmi nelehkou – situaci. I proto našim klientům neúčtujeme penále, pokud se se splacením částky zpozdí o dva dny.