Splacení před splatností

Naplánovali jste si, že bude rychlá půjčka online vrácená hned po výplatě, ale okolnosti vám umožňují splatit půjčku na účet před splatností? Skvělá zpráva! U VATAonline můžete splatit půjčku ještě před splatností a ušetřit!

VATAonline doplňuje: Statistiky VATAonline mluví jasně – 41 % klientů splácí malou půjčku do 5000 Kč alespoň den před splatností, a díky tomu ušetřilo. Mimochodem, častěji půjčku předčasně splácí ženy!

Půjčka splacená před splatností - jak na to? 

U VATAonline si sami určíte, kdy peníze vrátíte. Tento termín je pak uvedený ve smlouvě a je posledním dnem, kdy byste měli splatit půjčku, nebo na účet VATAonline zaslat poplatek za prodloužení.

Nicméně nic vám nebrání vrátit peníze ihned – čím dříve před původním datem splatnosti půjčku splatíte, tím větší částku ušetříte. U VATAonline totiž platíte jen poplatky za dny, kdy máte skutečně půjčeno. Po přihlášení na stránky VATAonline pod odkazem „Přehled půjček“ a následně pod „Detail půjčky“ najdete výši poplatku k aktuálnímu dni.

Kolik lze ušetřit při splacení před splatností?

Pojďme si možnou výši úspory ukázat na příkladu. Představte si, že si u VATAonline rozhodnete půjčit 3 000 korun na dobu 20 dní. V tom případě byste v den splatnosti měli vrátit 3 000 korun + poplatky ve výši 600 korun (odpovídající úroku 1 % z půjčené částky každý den). Vy se ale nakonec rozhodnete půjčku splatit už 10. den.

Na poplatcích nakonec zaplatíte o 300 korun méně – ušetříte poplatek služby za deset dní, které dělily den původní splatnosti a den, kdy byla půjčka splacená. Místo částky 3 600 korun, tak půjčka nakonec vyšla na 3 300 Kč.

VATAonline říká: Podívejte se na modelový příklad, kdy klient splatil půjčku před splatností a ušetřil na poplatcích služby několik stovek korun. Půjčka splacená před splatností je pro vás ještě výhodnější!

Tipy, jak půjčku splatit před splatností

Má být rychlá půjčka bezpečná? Chcete se vyhnout problémům s dluhy a peníze splácet včas?

  • půjčujte si jen tolik, kolik potřebujete, nikoli vyšší částky. U VATAonline si sami určujete, kolik si půjčíte a na jak dlouho – využijte této možnosti a udělejte svou půjčku výhodnější
  • rozumně zvažte, na co peníze potřebujete, a zda je půjčka opravdu nutná – zvláště v případě, pokud máte delší dobu výdaje vyšší než příjmy ze své výplaty