Splacení po prodloužení splatnosti

Šéf vám nepošle výplatu včas, náhle onemocníte - peníze prostě nejsou na účtu a rychlá online půjčka může velmi rychle přerůst ve velký problém. Ale ne u VATAonline. Naše bezpečná a transparentní půjčka vám umožňuje prodloužit splatnost. Malé zaškobrtnutí nemusí nutně znamenat veliké problémy.

VATAonline radí: Když půjčku nemůžete splatit včas, prodlužte její splatnost – i opakovaně. Ušetříte si tím starosti a rozhodně se nemusíte bát, že na vás budeme koukat skrze prsty - prodloužení splatnosti se u nás týká 16 % všech půjček.

Jak probíhá splacení po prodloužení splatnosti

Ideální samozřejmě je, pokud je půjčka splacená ve splatnosti, nejpozději dva pracovní dny po datu splatnosti. Ne vždy to ale okolnosti dovolí. Pro tyto případy je tu možnost prodloužení splatnosti.

Jak prodloužit splatnost?

Jednoduše! Důležité je nepropásnout správné datum. Poplatek za prodloužení splatnosti musí být na účtu VATAonline připsaný nejpozději dva pracovní dny po původním datu splatnosti. Pokud částka na účet dorazí později, splatnost se neprodlouží a přijatá platba bude použita jako částečná splátka dlužné částky.

Prvním krokem k prodloužení půjčky je vyplnění rodného čísla do příslušného formuláře. Pak stačí jen kliknout na tlačítko „Prodloužit“. Systém následně vygeneruje potřebné údaje pro zaplacení poplatku za prodloužení a nabídne platební metody. Mimochodem, stejně jednoduché je i samotné splacení půjčky.

Půjčku můžete stejně jednoduše prodloužit i v účtu. Přihlaste se, klikněte na „Přehled půjček“, následně na „Detail půjčky“ a zvolte odkaz „Prodloužit“.

VATAonline říká:  Stačí jedna zdravotní indispozice a dluhová spirála se může roztočit nevídaným tempem. Kadeřnice Jarka ale využila online prodloužení splatnosti u půjčky na 3500Kč a vyhnula se problémům.

Jak vysoký je poplatek za prodloužení splatnosti?

Výše poplatku se odvíjí od částky, kterou jste si původně půjčili, a počtu dní, o které chcete splatnost prodloužit. V případě, že jste si původně půjčili 2 500 korun na 10 dní a rozhodnete se splatnost o dalších pět dní posunout, je poplatek za prodloužení 125 korun (odpovídá totiž 1% úroku z půjčené částky krát počtu dní, o které prodlužujete).

Ten zaplatíte nejpozději 2 dny po původním datu splatnosti, tedy 12. den. Původní půjčku 2 500 korun a původní poplatky za službu za deset dní ve výši 250 korun – celkově tedy 2 750 korun – splatíte k novému datu splatnosti, které jste si určili a které najdete v „Detailu půjčky“ ve svém profilu.

Jak splácet včas a vyhnout se prodlužování splatnosti?

Prodloužení splatnosti je řešení. Ne každý ho ale vítá a raději by, aby půjčku splatil včas. A ne každému se podaří prodloužit jen na nezbytně dlouhou dobu - průměrně naši klienti prodlužují o 45 dní. Jak tedy zajistit, aby putovala půjčka na účet hned po doručení další výplaty? Nabízíme pár rad:

  • když žádáte o půjčku, nikdy si budoucnost nemalujte přehnaně růžově. Nedoufejte v to, že budete mít peníze k dispozici dřív, ale uvažujte spíše horší variantu a přizpůsobte tomu dobu splatnosti.
  • jakoukoli půjčku vždy rozumně zvažte. Půjčka by nikdy neměla být emotivním rozhodnutím, ale naopak výsledkem racionálního uvážení